Szkółka niedzielna

„ Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie … ”

Kontakt

Nasza Służba wśród dzieci

zgodnie ze słowami Jezusa nastawiona jest na dwa główne cele: przyprowadzić dzieci do Jezusa oraz nauczyć je, jak
wieść swoje życie jako dziecko Boże.

Służba ta to jedna z najważniejszych służb w kościele. Jest to praca bardzo trudna i wymaga od nauczycieli pełnego
profesjonalizmu, wyjątkowej cierpliwości i bardzo dużych pokładów miłości Bożej. Głoszenie dzieciom Bożego słowa jest pracą, która ma wpływ na dzieci już teraz, dzisiaj ale jest też najlepszą nauką i podstawą na drodze do stania się
młodzieżą. Dzięki tej służbie docieramy również do rodziców, dzięki czemu możemy wspomóc dzieci w ich życiu rodzinnym oraz szkolnym.

Nasz zespół

to 23 osoby prowadzące nauczanie w sześciu grupach podzielonych pod względem wieku dzieci, klasy oraz szkoły. Podczas nabożeństw prowadzimy nauczanie szkółki niedzielnej, a w każdą środę zajęcia katechetyczne. Współpracujemy też ze służbą ROYAL RANGERS. Na naszych zajęciach nauczamy Bożego Słowa, prawd Biblijnych, mówimy o tym czym jest modlitwa oraz jak się modlić. Dzięki bardzo dobrej współpracy z liderami młodzieży nasze dzieci po zakończonej edukacji na poziomie szkółek nie idą w pustkę, ale odnajdują swoje miejsce w kościele. Mamy również wsparcie ze strony Pastorów i Rady starszych, dzięki czemu możemy stale rozwijać naszą służbę. Dzieci usługują na nabożeństwach m.in. z okazji Dnia Matki i Ojca, Dnia Babci i Dziadka, Świąt Wielkanocnych czy też Świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo ważnym punktem naszych nabożeństw jest modlitwa całego zboru o dzieci i rozpoczęcie zajęć w ramach szkółek z Bożym Błogosławieństwem.

bg

Pamiętamy o tym, że nasze dzieci szybko rosną,

a w przyszłości będą tworzyć lokalny zbór, zatem ta służba to duchowa inwestycja w całą naszą społeczność. Służba wśród dzieci to ciężka praca, ale to właśnie tu najlepiej widać jak nasz żywy Bóg działa i błogosławi.

Służymy Panu z wielkim sercem, oddaniem, radością i zapałem, jednak stale potrzebujemy Bożego Błogosławieństwa i prowadzenia Ducha Świętego, a także modlitw rodziców i całej wspólnoty o wsparcie dla naszych nauczycieli. Poprzez tę służbę oddajemy Bogu chwałę oraz wyrażamy naszą wdzięczność, jednocześnie pragnąc błogosławić każde dziecko.

Bogu niech będzie Chwała i Cześć

pozdrawia cała służba wśród dzieci.