Szkółka niedzielna

„ Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie … ”

Kontakt

Nasza Służba wśród dzieci

Zgodnie ze słowami Jezusa nastawiona jest na dwa główne cele : Przyprowadzić dzieci do Jezusa oraz nauczyć dzieci jak prowadzić swoje życie jako dziecko Boże .

Służba ta to jedna z najważniejszych służb w kościele . Jest to praca bardzo trudna i wymaga od nauczycieli pełnego profesjonalizmu , wyjątkowej cierpliwości i bardzo dużo miłości Bożej do dzieci .Głoszenie dzieciom Bożego słowa jest pracą która ma wpływ na dzieci już teraz ale jest też najlepszą nauką i podstawą gdy te dzieci staną się młodzieżą . Dzięki tej służbie docieramy też do rodziców i możemy wspomóc dzieciom w ich życiu rodzinnym i szkolnym .

Nasz zespół

23 osoby prowadzące nauczanie w sześciu grupach podzielonych wiek dziecka i klasy szkoły. Prowadzimy nauczanie szkółki niedzielnej w czasie nabożeństw oraz zajęcia katechetyki w każdą środę. Współpracujemy też ze służbą ROYAL RANGERS. Na naszych zajęciach nauczamy Bożego Słowa, prawd Biblijnych, czym jest modlitwa i jak się modlić. Dzięki bardzo dobrej współpracy z liderami młodzieży nasze dzieci po zakończonej edukacji na szkółce nie idą w pustkę ale odnajdują swoje miejsce w kościele. Mamy również wsparcie ze strony Pastorów i Rady starszych i dlatego możemy naszą służbę rozwijać. Dzieci przy różnych okazjach usługują na nabożeństwach: Dzień matki i ojca, Dzień babci i dziadka, Święta Wielkanocne , Święta Bożego Narodzenia. Bardzo dobrym punktem naszym nabożeństwa jest modlitwa całego zboru o dzieci i rozpoczęcie zajęć z Bożym Błogosławieństwem.

bg

Pamiętamy o tym , że nasze dzieci szybko rosną

W przyszłości będą tworzyć nasz zbór zatem ta służba to duchowa inwestycja w nasz zbór . Służba wśród dzieci to ciężka praca ale to właśnie tu najlepiej widać jak nasz żywy Bóg działa i błogosławi . Z wielkim sercem i oddanie dla Pana działamy w tej służbie , służymy z radością i zapałem jednak zawsze potrzebujemy Bożego Błogosławieństwa i prowadzenia Ducha Świętego a także modlitw rodziców i każdej osoby o wsparcie dla naszych nauczycieli .

Poprzez tą służbę oddajemy Bogu wdzięczność i chwałę i pragniemy błogosławić każde dziecko .

Bogu niech będzie Chwała i Cześć , pozdrawia cała służba wśród dzieci .